Alkomat online

 

 

 

Internetowy Alkomat Wirualny

Witaj, nie jestes zalogowany.
Aby wpełni korzystać z możliwości serwisu zaloguj się tutaj.
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się za darmo.

Jak zmierzyć promile


Pomiar alkomatem internetowym jest bardzo prosty. Wystarczy wypełnić formularz wpisując w nim wartości dotyczące osoby spożywającej oraz ilości alkoholu:
- waga i wzrost są bardzo istotne. Każdy organizm inaczej reaguje na etanol. Wyliczając wskaźnik masy ciała internetowy alkomat zwróci dokładniejsze wyniki.
- płeć to również  istotny czynnik. Mężczyźni i kobiety w inny sposób tolerują alkohol.
- czas spożywania alkoholu ma wpływ na to jak długo alkohol wchłaniał się do naszego organizmu. Dlatego ważne jest określenie tego jak długo piliśmy i podanie tej wartości w polu "Picie trwało przez:" jeżeli nie pamiętamy dokładnie, podajmy przybliżoną wartość.
- data i godzina rozpoczęcia przydatne są tylko z punktu widzenia wizualizacji wyników. Powinniśmy podać dane, aby wygenerowany wykres zawierał dokładne informacje na temat procesu trzeźwienia.
- miejsce spożycia pozwala dokładniejsze obliczenie kwoty jaką wydaliśmy na alkohol.

- ilość i typ alkoholu decyduje o tym ile czystego etanolu wypiliśmy. Jest głównym składnikiem algorytmu obliczającego rozkład promili. Powinniśmy dokładnie określić ilość wypitych trunków. Pola stężenie i cena są opcjonalne, możemy zostawić je puste. Alkomat sam wybierze prawdopodobne wartości, oczywiście jeśli znamy dokładne dane możemy je wpisać we właściwe pola. Przycisk "Podpowiedz" wpisze domyślne wartości stężenia i ceny wybranych alkoholi.

Przykładowy pomiar


Ania waży 50 kilo przy wzroście 160 cm. Podczas spotkania ze znajomymi wypiła w barze 2 małe piwa i jedno duże ciemne piwo, znacznie mocniejsze od jasnych. W barze umówiła się na godzinę 19:00 i spędziła tam około 2,5 godziny. Wypełniony formularz powinien wyglądać następująco:

 Pomiar alkomatem

Ciemne piwo jest mocniejsze od normalnych dlatego Ania podała dokładną procentową zawartość alkoholu dla tej pozycji.
Po naciśnięciu przycisku Licz promile na podstawie danych wejściowych wygenerowano następujące obliczenia:

wirtualny alkomat wyniki

Jak widać w czwartek nad ranem Ania może mieć problem z dotarciem do pracy.
Jeśli ma zamiar jechać samochodem na 7:00 to musi pamiętać, że stężenie alkoholu we krwi może przekraczać dopuszczalną wartość. Lepiej będzie jeśli wybierze się do biura autobusem. W przeciwnym razie mogą ją czekać niemiłe konsekwencje związane z prowadzeniem samochodu pod wpływem alkoholu.
Jak zmierzyć zawartość alkoholu

Nie znalazłeś tutaj przykładu, którego szukałeś?

Śmiało samemu eksperymentuj z pomiarami - to bardzo łatwe. Jeśli jednak masz wątpliwości, co do poprawności obliczeń skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na twoje pytania.